Péče a údržba olejovaných podlah:

Podlahy jsou předem ošetřeny Tungovým 100% přírodním olejem. Pravidelnou péčí o olejované podlahy bude zajištěna snadnější údržba celé podlahy a bude se zvyšovat její životnost a odolnost proti opotřebení.
Pro běžné stírání se používá prostředek tzv. mýdlo, tímto ředěným přípravkem se podlaha vytírá, ale také oživuje a dřevina se nevysušuje. Používejte výhradně údržbové přípravky na olejované dřevěné podlahy doporučené výrobcem a dodržujte návod pro použití. V závislosti na způsobu užívání a zátěži olejované dřevěné podlahy a pro udržení vysoké užitné hodnoty povrchové úpravy doporučujeme, ošetření pečujícím olejem v bytových prostorách přibližně jednou ročně (pokud je potřeba i častěji) a v komerčních prostorách dle způsobu používání a zátěže, minimálně jednou za 6 měsíců (pokud je potřeba i častěji).
Pro přeolejování se olej nanese na část podlahy a následně se rozetře po podlaze tak, aby byla „vlhká“( tenký film ). Po jednotlivých částech se dokončí celá plocha. Aplikaci je možno provádět jednoduše ručně např. houbičkou, ale i strojně leštícím strojem. Po cca 4 hodinách je podlaha pochozí a k 98 % vytvrzení pečujícího oleje dochází za 48 hod.


Prvních 21 dní po položení podlahu nevytírejte za vlhka !!!!!, pouze vysávejte.


Renovace olejované podlahy spočívá v nanášení pečujícího oleje dle návodu, není nutno podlahu přebrušovat, nanášením pečujícího oleje se „zatáhnou“ drobné škrábance, dřevo se doplní olejem. Toto nanášení oleje je možné provádět i lokálně ( nemusí se tedy stěhovat nábytek atd. ) tzn. tam kde se podlaha zdá více opotřebená. Tento olej obsahuje určité množství nosného rozpouštědla, při přeolejování je nutné dostatečně větrat ( přeolejování tedy doporučujeme v letních měsících ), po cca 4 h se nosné rozpouštědlo zcela vypaří, na podlaze potom zůstane pouze směs olejů a pryskyřic která již nezapáchá.

Dodavatel a výrobce podlah nenese žádnou odpovědnost za problémy či vady vzniklé neodbornou přípravou podkladu, samotnou instalací podlahy, vystavováním podlahy nevhodným klimatickým podmínkám, působením stavební činnosti nebo nedostatečnou či nevhodnou údržbou. Mýdlový čistič pro běžné vytírání, ředí se s vodou cca 0,05L přípravku na 10l vody, nebo v tomto poměru, látku na mopu nebo hadr je nutno pořádně vyždímat, aby na podlaze nabylo příliš velké množství vody, drásané podlahy je vhodné vytírat po létech dřeva, tzn. po délce lamel nemusí se používat pokaždé, podlahu stačí i vysávat a občas vytřít dle návodu.

V případě skvrn neředěný, sprejem nastříkat na místo, nechat chvíli působit, setřít vlhkým hadrem.
Pečující Tungový olej, tímto přípravkem se podlaha přeolejovává, neředí se, před nanášením je
třeba podlahu důkladně vysát,
nanáší se v tenké vrstvě, jenom tenký film ( 1L vystačí na cca 60 - 80 m2 jednoho nátěru ), po
nanesení se může rozleštit filcovým hadrem nebo padem, nechá se
zavadnout, po cca 4 hod. je to pochozí, 98 % vyzrání je cca po 48 h, nanáší se jedna vrstva,
toto ošetření se může provádět kdykoliv během roku cca 1 - 2x, dle potřeby, je to možno dělat i
lokálně ( tzn. tam kde se Vám bude podlaha
zdát více opotřebená )

POZOR!!!!!!!!!!!!!!
Veškeré tkaniny-hadry, houbičky a jiné nasycené pečujícím olejem mají tendenci k samovznícení !!!
Je vhodné je sušit rozprostřené v otevřeném prostoru, nebo je u zavřít do nehořlavých nádob
s uzávěrem ( sklenice, plechovky ).